Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-11-26

„Litgrid“ paskelbė 330 kV skirstyklos „Mūša“ projektavimo ir statybos darbų pirkimą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė 330 kV skirstyklos „Mūša“ projektavimo ir statybos darbų pirkimą. Nauja skirstykla Joniškio rajone bus statoma siekiant sustiprinti Šiaurės Lietuvos elektros perdavimo tinklą ir užtikrinti patikimą jo veiklą ruošiantis Baltijos šalių sinchronizacijai su kontinentine Europa.
 
Planuojama, kad viešasis pirkimas užtruks apie pusmetį, o sutartį su laimėtoju „Litgrid“ turėtų pasirašyti iki 2022 m. liepos mėnesio. Pagal projekto darbų grafiką, statybos darbai bus pradėti 2023 m. ir užbaigti 2025 m.
 
„Įgyvendindami „Mūšos“ projektą siekiame padidinti tiekimo patikimumą Lietuvos elektros sistemoje, taip pat užtikrinti didesnius tarpsisteminius pralaidumus su Švedija ir Latvija. Pastatę naują skirstyklą sustiprinsime Šiaurės Lietuvos elektros perdavimo tinklą. Tai yra svarbu siekiant sklandaus sinchroninio Lietuvos elektros sistemos darbo su kontinentinės Europos elektros tinklais, prie kurių prisijungsime 2025 metais“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.
 
Joniškio rajone, Gataučių seniūnijoje suplanuotos „Mūšos“ skirstyklos projektas apima 3,69 ha ploto skirstyklą ir 3,4 km naujų elektros linijų. Skirstykla bus jungiama prie 330 kV tinklo.
 
Dabar šioje teritorijoje yra T raidės formos trijų linijų sujungimas, o bendras linijų ilgis siekia net 182 km. Tai reiškia, kad atsiradus sutrikimui vienoje vietoje, atsijungtų visos trys linijos. Nauja skirstykla užtikrins patikimesnį elektros tiekimą Šiaurės Lietuvoje, nes ilgiausia prie skirstyklos prijungtų linijų atkarpa bus beveik tris kartus trumpesnė nei dabar.
 
Be to, prieš kelis dešimtmečius pastatytas trijų linijų susijungimas yra kultūros paveldo teritorijoje – Saulės mūšio vietoje. Todėl naują skirstyklą planuojama patraukti į šiaurę nuo šios istorinės vietos, o elektros linijos bus atvedamos apeinant kultūros paveldo apsaugos zoną.
 
„Mūšos“ skirstyklos statyba yra vienas iš 15 Vyriausybės patvirtintų ypatingos valstybinės svarbos sinchronizacijos projektų, kurie apima jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ statybą, 3 sinchroninių kompensatorių įrengimą, vidinių tinklų stiprinimą ir sistemos valdymo, IT tobulinimą ir kitus darbus.
 
Šiuo metu 4 iš sinchronizacijos projektų jau yra įgyvendinti. Tai 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija ir „LitPol Link“ jungties išplėtimas. Iki metų pabaigos bus baigta beveik 40 proc. visų sinchronizacijai reikalingų darbų.
 
Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS/UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Prisijungimas prie kontinentinės Europos tinklų ir veikimas sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis bus užtikrintas ne vėliau nei 2025 m.
 
Į viršų