Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-01-19

Elektros kainos kilo visose Šiaurės Europos rinkose

Praėjusią savaitę, sausio 11-17 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 61,5 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina pakilo 13 procentų. 
Praėjusią savaitę Šiaurės šalyse sumažėjus elektros pasiūlai vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina pakilo 22 proc. iki 33,7 EUR/MWh. Tai yra aukščiausia vidutinė savaitės kaina nuo pernai metų pirmos vasario savaitės, kai kaina siekė 35 EUR/MWh. Pagrindinė pakilusių kainų priežastis visame regione yra šaltas oras.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 74 proc. suvartotos elektros, 52 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 2 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Savaitės pradžioje dėl gedimo sumažėjus Rygos šiluminės elektrinės gamybai Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose augo elektros kaina. Sausio 11, 12 ir 14 d. buvo įjungta Lietuvos elektrinė. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas sausio 11-17 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 92 proc., Lietuvos–Latvijos – 64 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 41 proc., Lietuvos-Lenkijos – 42 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų