Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-03-12

Atėjęs pavasaris atnešė mažesnes kainas elektros rinkoje

Kovo 5 - 11  d. atslūgus dideliems šalčiams elektros kainos krito visose „NordPool“ biržos prekybos zonose, o  sistemos kaina, lyginant su praėjusia savaite, nukrito 11 proc.  Elektros kaina Lietuvoje sumažėjo net ketvirtadaliu ir siekė 45,2 EUR/MWh.  Didžiausia įtaką kainos kritimui visame regione turėjo sumažėjusi paklausa. Daugiausiai – dešimtadaliu, vartojimas sumažėjo Švedijoje, o Baltijos šalyse nukrito beveik 7 proc.
 
Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros energijos, 27 proc. – iš Švedijos, 21 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o 52 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse labiausiai gamyba krito Latvijoje ir Lietuvoje,  atitinkamai 30 proc. ir 22 proc., tuo tarpu padidėję šiluminių elektrinių gamybos pajėgumai Estijoje lėmė beveik penktadaliu išaugusią šalies generaciją, o bendra Baltijos šalių gamyba sumažėjo 4 proc. Lietuvoje hidroelektrinės gamino 26 proc. mažiau, o vėjo gamyba sumažėjo 3 proc. Tuo tarpu,  vyraujant mažesnėms kainoms pramonės įmonių šiluminių elektrinių gamyba išliko stabili. Lietuvos elektrinei sumažinus savo gamybą bendra šiluminių elektrinių gamyba Lietuvoje sumažėjo trečdaliu. 
 
Kovo 5 - 11 dienomis elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 26 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 81 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 57 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 48 proc., o Lietuvos kryptimi - 34 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 60 proc., o Švedijos kryptimi 7 proc.
 
Į viršų