Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-09-01

Žinoma preliminari „NordBalt“ kabelių movų keitimo data

„Nord Pool“ biržoje paskelbta, kad preliminariai Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo jungties „NordBalt“ sausumos kabelių movas planuojama keisti nuo kitų metų liepos 30 d. iki spalio 10 dienos.  Šiuo metu vyksta naujai suprojektuotų movų bandymo programa. 
 
Planuojama, kad movos bus išbandomoms iki kitų metų liepos pabaigos. Jei bandymų programos eiga bus sklandi, numatoma pradėti movų keitimo darbus – jie Lietuvoje ir Švedijoje truktų apie dešimt savaičių. Keičiantis remonto datai, rinkos dalyviai būtų operatyviai informuojami per „Nord Pool“ biržą.
 
Susitarimą dėl movų keitimo Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai ir pasaulinė technologijų kompanija ABB, projektavusi, pagaminusi ir instaliavusi jungties kabelį bei movas, pasirašė balandžio pabaigoje. Pagal jį numatyta pakeisti 116 sausumos kabelių movų. „NordBalt“ jungtis yra 450 km ilgio, 40 km sausumos kabelio driekiasi Švedijoje ir 12 km – Lietuvoje.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų