Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-11-05

Elektros jungties „LitPol Link“ išplėtimo projekte baigta 110 kV linijų rekonstrukcija

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ užbaigė vieną iš „LitPol Link“ jungties išplėtimo projekto etapų – 110 kV oro linijų Alytus-Prienai, Alytus-Igliauka ir Alytus-Šeštokai rekonstrukciją.
 
Rekonstrukcijos metu visų trijų linijų atkarpos, esančios prie pat Alytaus transformatorių pastotės, buvo keičiamos į požeminius kabelius. Šie darbai reikalingi tiesiant naują 330 kV liniją tarp Alytaus pastotės ir greta esančio „LitPol Link“ keitiklio.
 
„Šalia Alytaus esanti elektros infrastruktūra – kertinė visam sinchronizacijos projektui, kadangi būtent per „LitPol Link“ jungtį bus sinchronizuojamas Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros tinklų dažnis. Alytaus pastotės ir keitiklio išplėtimas apima pastotės, skirstyklos, 330 kV ir 110 kV linijų rekonstrukcijas. Taigi, baigę 110 kV linijų kabeliavimo darbus, vieną iš pagrindinių projekto dalių esame jau atlikę“, – sako Gerda Krasauskė, „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorė.
 
110 kV linijų rangos darbai baigti ir linijos įjungtos praėjusią savaitę. Statybos užbaigimo aktą planuojama gauti iki metų pabaigos.
 
„LitPol Link“ išplėtimas – vienas iš 14 Vyriausybės patvirtintų Lietuvos elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektų, kurio metu siekiama parengti šią Lietuvos–Lenkijos jungtį darbui su kontinentinės Europos tinklais (KET), tuo pačiu išplečiant šalia Alytaus esančias keitiklio ir pastotės skirstyklas.
 
„LitPol Link“ išplėtimo projekto vertė – 26,2 mln. Eur.
 
500 MW galios jungtis su aukštos įtampos nuolatinės srovės keitikliu pradėjo veikti 2016 m.
 
„Litgrid“ šiuo metu taip pat tiesia antrą sinchronizacijai būtiną jungtį su Lenkija „Harmony Link“, kuri per Baltijos jūrą sujungs Klaipėdos ir Pucko regionus.
 
Į viršų