Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Nauja elektros perdavimo linija – patikimiems elektros mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos
2014-04-30

Nauja elektros perdavimo linija – patikimiems elektros mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą elektros perdavimo oro linijos Kruonio hidroelektrinė-Alytus statybai. Paskelbtas pirkimas apima projektavimo paslaugas ir statybos rangos darbus. Nauja linija reikalinga tam, kad būtų užtikrinti elektros energijos mainai tarp Lietuvos ir Lenkijos, kurias nuo 2015 m. pabaigos sujungs tarptautinė elektros jungtis „LitPol Link“. 
 
„Ši oro linija būtina, kad „LitPol Link“ būtų išnaudojamas 500 megavatų pajėgumu didžiąją laiko dalį. Pietinės Lietuvos dalies perdavimo tinklas bus sustiprintas, o tai užtikrins patikimą jungties su Lenkija veikimą, ypač remontuojant kitas iš Alytaus pastotės išeinančias oro linijas. Be to, ši linija taip pat būtina ruošiant Lietuvos energetikos sistemą sinchroniškai dirbti kontinentinės Europos tinkle“, – sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius. Planuojama, kad konkurso laimėtojas paaiškės šį rudenį.
 
53 kilometrų ilgio dvigrandė 330 kilovoltų elektros linija eis per Alytaus, Kaišiadorių ir Prienų rajonus. Trasa, kuri drieksis tarp Kruonio hidroelektrinės ir Alytaus transformatorinių pastočių, kerta pusę tūkstančio žemės sklypų, patenkančių į planuojamos oro linijos trasos apsaugos zonos ribas. Daugiau kaip pusė šių žemės savininkų jau sutarė su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi ir pasirašė servituto nustatymo sutartis. Šios sutartys suteiks teisę rangovams atlikti geotechninius tyrinėjimus,  statybos darbus, o vėliau elektros tinklus aptarnausiantiems specialistams – laisvai judėti oro linijos apsaugos zonoje. 
 
Tarptautinė elektros jungtis „LitPol Link“ pradės veikti 500 megavatų galia kitų metų gruodį. Jos eksploatacija 1000 megavatų galia numatoma 2020 metais. Įgyvendinant šį strateginį projektą jau nuo 2013 m. pabaigos pradėta rekonstruoti Alytaus transformatorių pastotė, netrukus šalia jos bus pradėtas statyti nuolatinės srovės intarpas.
 
Į viršų