Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-07-01

Visame regione sumažėjusi gamybos apimtis augina elektros kainas rinkoje

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje birželio 23 – 29 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 18,9 cento už kilovatvalandę. Dėl pakankamos elektros generacijos kaimyninėse energetikos sistemose praėjusią savaitę elektros rinkoje formavosi 20 proc. mažesnės elektros kainos nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. 
 
Situacija gali keistis šią savaitę. Latvijos didžiosios šiluminės elektrinės nedirba, Lietuvoje nuo pirmadienio veikia Lietuvos elektrinės 7-asis blokas, ramūs orai nežada gausesnės vėjo generacijos. Planiniam remontui išjungta aukštos įtampos linija  Šiauliai–Jelgava. Visą liepos mėnesį bus atjungta antroji Estijos-Suomijos jungtis „Estlink 2“. Dėl deficitinės Baltarusijos energetikos sistemos, 750 kV aukštos įtampos linijos remonto tarp Rusijos Vakarų ir Rusijos Centro bei besitęsiančio elektrinės remonto Karaliaučiuje, dar intensyviau apkraunamos tarptautinės jungtys tarp Rusijos ir Estijos bei Rusijos ir Baltarusijos. Suplanuoti remontai rodo, kad panaši situacija tęsis iki liepos 11 dienos.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai birželio 24 – 29 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 37 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 93 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 59 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų