Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Žemės savininkams

Kas yra elektromagnetinis laukas?

Elektromagnetinis laukas sudarytas iš laike kintančių elektrinių ir magnetinių laukų. Elektromagnetiniai laukai mus supa nuo pat žmogaus evoliucijos pradžios. Tai viena iš materijos formų – objektyvi realybė.
 
Elektromagnetinį lauką sukuria tiek natūralūs, tiek ir dirbtiniai procesai. Pavyzdžiui, natūralus elektromagnetinių laukų šaltinis yra Žemės judėjimas, Visatos procesai, dirbtinis – elektros tinklas, įrenginiai.
 
Elektrinio ir magnetinio laukų buvimą gerai iliustruoja paprastas šviestuvas. Elektrinis laukas yra susijęs su įtampa, tad jis susidaro tiesiog apie elektros lizdą. Net neveikiantis, tačiau įjungtas į elektros lizdą šviestuvas ar kitas elektros įrenginys yra elektrinio lauko šaltinis. Šviestuvui pradėjus veikti, t.y. laiduose tekant elektros srovei, sukuriamas ir magnetinis laukas. Taip susidaro elektromagnetinis laukas.
 
Elektromagnetiniai laukai aptinkami visur – ir prie aukštos įtampos elektros perdavimo linijų, ir buityje, pavyzdžiui, naudojantis plaukų džiovintuvu ar mobiliuoju telefonu. Šie laukai yra nuolatinė mūsų kasdienybės dalis – visiškai išvengti elektromagnetinių bangų negalime, net būdami negyvenamoje saloje. Tačiau svarbu žinoti, kad elektromagnetinis laukas nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, jeigu jo stipris neviršija nustatytų normų. Kuo atokiau žmogus yra nuo elektromagnetinio lauko šaltinio, tuo mažesnis jo poveikis.
 
Į viršų