Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Nuo spalio 12 dienos vėl pradės veikti NordBalt jungtis
2018-10-10

Nuo spalio 12 dienos vėl pradės veikti NordBalt jungtis

Jungties movų keitimo remonto darbai bus baigti anksčiau – planuota darbus baigti spalio 28 dieną (remonto pradžia - rugpjūčio 16 d.), o jau 12 dieną planuojama, kad jungtis bus įjungta.  
 „Mes labai džiaugiamės, kad darbus pavyks baigti anksčiau, nei planuota. Visus remonto darbus pavyko atlikti sklandžiai, oro sąlygos buvo palankios. Rangovai savo darbe laikėsi griežčiausių  kokybės reikalavimų, ir mes kartu dedame visas pastangas, kad  rinka galėtų kuo daugiau išnaudoti infrastruktūrą“, - sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ AB generalinis direktorius.
Garantinį remontą atliko Danijos bendrovė NKT, perėmusi garantinius įsipareigojimus iš kabelį gaminusios ir tiesusios Švedijos kompanijos ABB.
2016 m pradėjusi darbą 700 MW galios „NordBalt“ jungtis  užtikrina elektros tiekimo diversifikaciją ir mažina trečiųjų šalių įtaką. Jis atvėrė galimybę Šiaurės ir  Baltijos šalims tarpusavyje prekiauti elektra ir padidinti elektros tiekimo saugumą.
Susitarimą dėl movų keitimo Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai ir technologijų kompanija, projektavusi, pagaminusi ir instaliavusi jungties kabelį bei movas, pasirašė 2017 m. balandžio pabaigoje. Pagal jį numatyta pakeisti 120 sausumos kabelių movų, Lietuvos pusėje – 22, Švedijos pusėje – 98.
„NordBalt“ jungties prieinamumas rinkai 2017 m. siekė 84 proc. (78 proc. 2016 m.). „LitPol Link” jungtis su Lenkija 2017 veikė beveik be trikdžių – prieinamumas rinkai siekė 99 proc. (96 proc. 2016 m.).
 
Į viršų