Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-08-02

Elektros kainą augino sumažėjusi pasiūla

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 25-31 d. buvo 40,40 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh), ketvirtadaliu aukštesnė nei ankstesnę savaitę. Lyginant su tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu kaina mažėjo 13 proc.
 
Visą praėjusią savaitę elektros kainos buvo stabilios, tačiau penktadienį šoktelėjo du kartus. Kainos augimą lėmė sumažėjusi vietinė pasiūla bei ribotos importo galimybės. Ketvirtadienį atsijungė Lietuvos elektrinė, be to, penktadienį elektros negamino ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė. Visose Baltijos šalyse vėjo elektrinės gamino dvigubai mažiau elektros energijos nei praėjusią savaitę. Sumažėjus vietinės gamybos pasiūlai, penktadienį Lietuva importavo 94 proc. suvartotos elektros.
 
Per visą savaitę Lietuva importavo 88 proc. suvartotos elektros. Didžioji elektros dalis 39 proc. – importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 21 proc. – iš Švedijos, 40 proc. – iš trečiųjų šalių. Importo galimybės iš Švedijos sumažėjo antradienį vakare atsijungus NordBalt jungčiai. Importą iš Latvijos iki penktadienio vakaro ribojo vykę remonto darbai.
 
Liepos 25-31 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 49 proc., Švedijos-Lietuvos – 76 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 28 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 87 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 20 proc., o Lietuvos kryptimi - 47 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų