Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-03-03

Kvietimas atsiliepti į viešas konsultacijas dėl vienodų tarptautinių jungčių pralaidumų paskirstymo taisyklių

Baltijos elektros perdavimo sistemos operatoriai – „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Elering“ norėtų pakviesti Baltijos elektros rinkos dalyvius atsiliepti į Europos elektros perdavimo sistemos operatorių tinklo ENTSO-E tinklalapyje paskelbtas viešas konsultacijas dėl vienodų pralaidumų taisyklių. Taisyklėmis bus vadovaujamasi atliekant išankstinį pralaidumų paskirstymą ir skirstant ilgalaikes perdavimo teises. Patvirtinus nacionalinėms reguliavimo institucijoms, taisyklės turėtų įsigalioti 2016 m. sausio 1 d. arba vėliau. Taisyklės turės regionams skirtus priedus: Baltijos šalims bus parengtas specialus priedas, skirtas Estijos ir Latvijos tarpvalstybiniams pajėgumams, kurie šiuo metu vadinami ribotų fizinių perdavimo teisių (PTR) aukcionai.  
 
Taisyklių projektas buvo parengtas pradėjus anksti įgyvendinti tinklo kodekso dėl išankstinio pralaidumų pajėgumų paskirstymo projektą. 
 
Be viešų konsultacijų, kovo 18 d. ENTSO-E organizuoja viešą seminarą Briuselyje, per kurį bus galimybė užduoti klausimus, gauti atsakymus ir išsakyti savo nuomonę.
 
Informaciją, susijusią su viešomis konsultacijomis ir seminaru, galima rasti ENTSO-E tinklalapyje.
 
Po viešų konsultacijų, kurios vyks iki kovo 30 d., ir patvirtinus nacionalinėms reguliavimo institucijoms šios taisyklės kartu su regionams skirtais priedais bus taikomos nuo 2016 m. sausio 1 dienos arba vėliau. 
 
Į viršų