Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Klaipėdą pasiekė galingiausias Lietuvoje autotransformatorius
2012-08-16

Klaipėdą pasiekė galingiausias Lietuvoje autotransformatorius

173 tonų masės krovinio pervežimas – ne kasdienis reiškinys, prilygstantis suaugusio banginio gabenimui. Būtent tokio svorio autotransformatorius pasiekė Klaipėdos transformatorių pastotę (TP) rugpjūčio 3 dieną. Nestandartinių gabaritų krovinys, gabenamas dvi savaites ant specialios traukinio platformos, į Rimkų geležinkelio stotį atkeliavo iš Ukrainos Zaporožės autotransformatorių gamyklos.
 
Nors likusi autotransformatoriaus kelionė nuo geležinkelio stoties iki pastotės tesiekė devynis kilometrus, neeilinė gabenimo operacija truko net dvi dienas ir pareikalavo išskirtinio dėmesio – krovinys buvo pervežamas 16 ašių vientisu treileriu, kurio platforma paskirstė daugiau nei 10 metrų ilgio bei beveik penkių metrų aukščio autotransformatoriaus svorį taip, jog šis neturėtų neigiamo poveikio kelio dangai. Šiuo metu įrenginys, sėkmingai pasiekęs kelionės tikslą, yra montuojamas Klaipėdos pastotėje.
 
Šis autotransformatorius – tai jau antrasis Klaipėdos TP pasiekęs autotransformatorius, kuris yra vienas pagrindinių pastotės įrenginių. Transformuodamas iš 330 kV įtampos į 110 kV įtampą įrenginys užtikrins elektros perdavimą skirstomiesiems tinklams. Verta paminėti ir tai, jog šis bei analogiškas 2010 metų rugsėjį į pastotę atkeliavęs pirmasis autotransformatorius AT-1 šiuo metu yra didžiausios galios (250 MVA) autotransformatoriai Lietuvos perdavimo tinkle.
Klaipėdos transformatorių pastotės rekonstrukcija vykdoma ruošiantis projektui „NordBalt“. Kadangi šio projekto įgyvendinimo metu bus statomos elektros jungtys tarp Lietuvos ir Švedijos, naujieji autotransformatoriai užtikrins vakarinės šalies dalies aprūpinimo elektros energija patikimumą bei sistemos stabilumą. Klaipėdos TP rekonstrukciją planuojama baigti iki 2014 metų pabaigos.
 
Į viršų