Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2019-09-04

Vyriausybė patvirtino sinchronizavimo veiksmų planą

Baltijos šalims ruošiantis sinchronizuoti elektros tinklus su žemynine Europa, Lietuvos Vyriausybė trečiadienį patvirtino projekto veiksmų ir priemonių planą. Jis numatytas birželį Seimo priimtu sinchronizavimo įstatymu.
Plane įvardijama, kokie projektai ir kada turi būti baigti, parengiant Lietuvos tinklų infrastruktūrą darbui sinchroniniu režimu su žemynine Europa iki 2025 metų.
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad planas užtikrins, jog visi sinchronizavimui iki 2025 metų įgyvendinti būtini darbai – strateginiai projektai, su desinchronizavimu nuo BRELL sistemos susiję procesai, šalies energetikos sistemos stiprinimo priemonės – būtų atlikti laiku ir sklandžiai. „Turėsime nuolatinę šio plano įgyvendinimo priežiūrą ir kontrolę, kad bet kokie iššūkiai būtų greitai išsprendžiami“, – teigia Ž. Vaičiūnas. 
Dalis sinchronizavimui svarbių projektų jau pasistūmėję: Šiaurės rytų Lietuvos elektros perdavimo tinklo pertvarkos darbai, „LitPol Link“ jungties išplėtimas, perdavimo linijų Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija ir kt.
Lietuva bendradarbiauja su Lenkija rengiantis naujo jūrinio kabelio iš Lietuvos į Lenkiją „Harmony Link“ statyboms. 
Į planą, be kita ko, įtraukti visi reikalingi techniniai ir organizaciniai sprendimai, kurie numatyti Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijos (ENTSO-E) gegužę išduotame sąlygų kataloge. Vienas svarbiausių darbų – naujų sinchroninių kompensatorių įrengimas.
Rugpjūčio pradžioje Vyriausybė patvirtino 14 elektros energetikos projektų, kurie vykdomi įgyvendinant sinchronizavimo projektą, sąrašą. Jis patvirtina konkrečių projektų ypatingos valstybinės svarbos statusą. Tąkart taip pat priimtas sprendimas inicijuoti keturių iš minėtų 14 projektų planavimo procedūras. 
Lietuvos perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ antradienį pranešė pradedanti keturių projektų teritorijų planavimo darbus pagal rugpjūtį Vyriausybės patvirtintus planus. 
 
 
Į viršų