Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Energetikos ministras Dainius Kreivys lankėsi Ignalinos AE TP
2021-07-21

Energetikos ministras Dainius Kreivys lankėsi Ignalinos AE TP

Energetikos ministras Dainius Kreivys, antradienį, liepos 20 d. apsilankė Lietuvos perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ Ignalinos AE transformatorių pastotės skirstykloje, kur su „Litgrid“ generaliniu direktoriumi Roku Masiuliu aptarė vieno iš sinchronizacijos projektų – Šiaurės Rytų Lietuvos (ŠRL) tinklų optimizavimo – įgyvendinimo eigą.
 
Įgyvendinant šį projektą, „Litgrid“ turėjo atnaujinti Utenos ir Ignalinos perdavimo tinklo mazgą ir perkelti valdomą šuntinį reaktorių iš Ignalinos į Elektrėnus.
 
Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje išvystytas Šiaurės Rytų perdavimo tinklo mazgas, apimantis Utenos ir Ignalinos AE 330 kV pastotes bei su jomis susijusias perdavimo linijas, buvo suformuotas siekiant integruoti dabar jau nebeveikiančią Ignalinos atominę elektrinę į sistemą. Kol veikė atominė jėgainė, 330/110/10 kV Ignalinos atominės elektrinės transformatorių pastotė buvo sudėtingiausias elektros perdavimo mazgas Lietuvoje, užtikrinęs pagamintos elektros perdavimą visai Lietuvai ir tuo pačiu energija aprūpinęs Ignalinos atominės jėgainės reaktorius.
 
Nors atominė elektrinė buvo uždaryta 2010 m., Ignalinos atominės elektrinės transformatorių pastotė ir toliau atlieka svarbią funkciją šiame regione. Tam, kad šis elektros perdavimo mazgas būtų pritaikytas pagal esamus ir būsimus sistemos poreikius, jį reikėjo rekonstruoti. Todėl tai yra viena reikšmingiausių elektros perdavimo tinklo rekonstrukcijų per pastaruosius 50 metų.
 
Viso ŠRL perdavimo tinklo optimizavimo projekto vertė yra beveik 24 mln. eurų. Projektas turi ne tik strateginę, bet ir ekonominę naudą: optimizavus perdavimo sistemos darbą ne tik padidės elektros tiekimo patikimumas regione, bet ir kasmet apie 0,6 mln. eurų sumažės tinklų išlaikymo sąnaudos. ŠRL tinklų optimizavimo projekto darbai eina į pabaigą – jau atlikta daugiau nei 90 proc. suplanuotų darbų, projektą planuojama baigti iki 2021 m. pabaigos.
 
 
Į viršų