Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-04-18

Renkamas rangovas tiesti „LitPol Link“ elektros liniją nuo Alytaus iki Lenkijos sienos

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ paskelbė konkursą 400 kilovoltų (kV) elektros perdavimo linijos nuo Alytaus iki Lietuvos sienos su Lenkija statybos darbams atlikti. Tai – tarptautinės Lietuvos-Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ dalis.
 
Konkurso laimėtojas bus atsakingas už darbo projekto parengimą, įrenginių ir medžiagų nupirkimą, organizuos numatytus statybos darbus ir pastatys elektros perdavimo liniją. Laimėtojas turės atlikti darbus per 20 mėnesių nuo sutarties sudarymo dienos. Elektros linijos trasa Lietuvos dalyje, eisianti per Alytaus ir Lazdijų rajonus, tęsis 51 kilometrą. Čia bus pastatyta apie 150 atramų.
 
„2013 m. „Litgrid“ jau pasirašė sutartį su rangovu dėl nuolatinės srovės intarpo projektavimo ir statybos darbų, paskelbė konkursą dėl skirstyklos Alytuje rekonstrukcijos. Šiais metais turime pabaigti visus paruošiamuosius, o 2014-ųjų pavasarį pradėsime jau visiems matomus statybų darbus“, – sako Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Rangovai statyti jungties dalį nuo Lietuvos sienos iki Lenkijos Elko miesto jau atrinkti Lenkijoje. Planuojama, kad konkursą laimėjęs Varšuvos įmonių „IDS-Bud“ ir „Enprom" konsorciumas liniją pastatys iki 2015 m. spalio mėn. Aukštos įtampos 400 kV elektros linija Lenkijos teritorijoje tęsis 112 km ir eis per Palenkės ir Varmijos–Mazūrijos vaivadijas, kur bus pastatyta apie 300 atramų.
 
Visas elektros jungties projektas bus baigtas įgyvendinti laiku – 2015 metų pabaigoje. „LitPol Link“ elektros jungtis pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. Jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 megavatų (MW) galia, o iki 2020 m. – 1000 MW galia. Bendra Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamo projekto vertė siekia 1,28 mlrd. litų.
 
Strateginius Lietuvos elektros energetikos projektus – elektros jungtis „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija) ir „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) bei prisijungimą prie kontinentinės Europos tinklų įgyvendina Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.
 
Į viršų