Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Birželį elektros kainas veikė įprastiniai priežiūros darbai vasarą
2017-07-18

Birželį elektros kainas veikė įprastiniai priežiūros darbai vasarą

Birželį „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kaina buvo 38,4 euro už megavatvalandę (EUR/MWh), 5 proc. mažiau nei praėjusių metų birželį. Palyginti su geguže, iš visų Baltijos jūros regiono valstybių Lietuvoje ir Latvijoje kainos buvo aukščiausios. Tam įtakos turėjo vasarą įprastai vykstantys planuoti elektros perdavimo linijų ir elektrinių priežiūros darbai, taip pat ir dėl remontų Rusijos perdavimo tinkle sumažintas tarptautinių jungčių pralaidumas tarp Estijos ir Latvijos.  
 
Išsami elektros rinkos apžvalga yra čia.
 
Lietuva importavo 77 proc. suvartotos elektros, 27 proc. iš Švedijos, 34 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. – iš Rusijos ir Baltarusijos ir 4 proc. iš Lenkijos. Pirmas dvi savaites buvo vykdomi „NordBalt“ jungties priežiūros darbai, todėl birželį importas iš Švedijos sumažėjo trečdaliu. Be to, antrą birželio savaitę buvo atliekami ir „EstLink“ jungties metiniai priežiūros darbai. Birželį Baltijos šalių elektrinės pagamino 17 proc. mažiau elektros nei gegužę. Gamyba labiausiai krito Latvijos hidroelektrinėse, jos pagamino dviem trečdaliais mažiau elektros. Vėjo elektrinės ir hidroelektrinės pagamino 84 proc. visos Lietuvoje pagamintos elektros. 
 
Estijos ir Suomijos prekybos zonose vidutinė elektros kaina beveik nekito ir siekė atitinkamai 30,7 ir 30,6 EUR/MWh. Estijoje elektros poreikis sumažėjo 6 proc., o gamyba krito 11 proc. Suomijoje elektros vartojimas smuko 10 proc., o gamyba – 13 proc. Suomija į Estiją eksportavo beveik tris kartus daugiau elektros nei gegužę.
 
Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje elektros kaina sumažėjo 6 proc. iki 28 EUR/MWh. Palyginti su geguže, švedai importavo 45 proc. daugiau elektros iš Norvegijos. Švedijoje elektros paklausa mažėjo 11 proc., o gamyba – 13 proc., šiluminės elektrinės pagamino 36 proc. mažiau elektros. 
Lenkijoje vidutinė elektros kaina birželį krito 12 proc. iki 35,4 EUR/MWh. Kainą mažino 22 proc. padidėjusi gamyba vėjo elektrinėse ir sumažėjęs vartojimas. Vokietijoje elektros kaina siekė 30 EUR/MWh. 
 
Liepos 10-16 d. Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 35,8 EUR/MWh, 16 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę. Lietuvoje importuota 85 proc. suvartotos elektros, 25 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos,  42 proc. – iš Švedijos, o 33 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendra Baltijos šalių gamyba sumažėjo 6 proc. Daugiausiai, 27 proc., gamyba sumažėjo Lietuvoje, Latvijoje gamyba mažėjo 24 proc., tuo tarpu Estija gamino 6 proc. daugiau. Lietuvoje ir Latvijoje mažėjo vėjo ir hidroelektrinių gamyba. Lietuvoje vėjo elektrinių gamyba sudarė 43 proc. visos šalyje pagamintos elektros energijos ir 60 proc. vėjo elektrinių gamybos Baltijos šalyse, o hidroelektrinės pagamino 53 proc. šalies pagamintos elektros.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų