Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-01-04

„Litgrid“ skelbia konkursą „LitPol Link” projekto rangos darbams

2012 m. sausio 3 d. elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą nuolatinės srovės intarpo ir 400 kilovoltų (kV) skirstyklos Alytuje įrengimui. Pirkimas apims techninį projektavimą, statybos leidimų gavimą, įrangos gamybą, statybos ir montavimo darbus.
 
„Tai vienas svarbiausių „Litgrid“ skelbiamų konkursų šiais metais. Laukiame konkurencingų pasiūlymų ir šių metų rudenį planuojame jau būti pasirinkę rangovą,“ – sako Virgilijus Poderys, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
150 kilometrų ilgio dvigrandė 400 kV galios elektros linija sujungs Elko miestą Lenkijos šiaurės rytuose ir Alytaus rajoną. Alytaus transformatorių pastotėje bus įrengtas vadinamasis nuolatinės srovės intarpas, kuris yra būtinas, norint sujungti nesinchronizuotas Lenkijos ir Lietuvos  elektros perdavimo sistemas.
 
„Kai Lietuvos elektros perdavimo sistema  bus  paruošta sinchroniniam darbui žemyninės Europos tinkle, tas pats srovės intarpas bus naudojamas asinchroniniam Lietuvos ir Baltarusijos energetikos sistemų darbui. Mes ne tik būsime visaverčiai Europos elektros sistemos ir rinkos dalyviai, bet ir turėsime technines sąlygas prekiauti elektra su Baltarusijos ir Rusijos elektros gamintojais“, – pažymi V. Poderys.
 
Tarptautinės elektros jungties „LitPol Link" eksploatacija 500 megavatų (MW) galia planuojama 2015 metų gruodį, 1000 MW galia – 2020 metais.
 
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė, „Litgrid“ komunikacijos vadovė
Tel. 8613 19977
El. paštas vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų