Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-10-06

Elektros rinkos kainas gali koreguoti planuojamas „EstLink 2“ remontas

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 20,9 cento už kilovatvalandę, įprasta rudens sezonui rinkos kaina. Vidutiniškai 68 proc. praėjusią savaitę šalyje suvartotos elektros buvo importuota, apie penktadalį – iš Šiaurės Europos. Šalies vartotojų elektros poreikius darbo dienomis didžiausio poreikio valandomis tenkino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, patikimą sistemos darbą užtikrinti dirbo Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo (9-asis) blokas.
 
Pakankama elektros gamyba regione ir fizinės elektros importo galimybės leidžia nuo šiandien išjungti Lietuvos elektrinės 9-ąjį bloką. Planuojama, kad beveik visą šią savaitę Karaliaučiaus šiluminė elektrinė dirbs visa 900 megavatų galia. Pabaigus elektros linijų ir įrenginių remontus Baltarusijoje ši kaimyninė energetikos sistema vėl tapo pertekline, t.y., gamina daugiau elektros, nei suvartoja. Latvijoje dirba abi Rygos termofikacinės elektrinės.
 
Situacija keisis nuo savaitgalio. Spalio 12–20 dienomis suplanuotas antrosios Estijos–Suomijos elektros jungties „EstLink 2“ remontas. Tuo pat metu, spalio 12–18 dienomis planiniams darbams bus išjungtas vienas iš dviejų Karaliaučiaus šiluminės elektrinės blokų. Dėl „EstLink 2“ remonto pasikeis elektros importo struktūra – kurį laiką elektros importas iš Šiaurės Europos sistemų sumažės, jį keis vietinė gamyba arba elektra iš trečiųjų šalių. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 37 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 56 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų