Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Efektyvesnis elektros infrastruktūros naudojimas leis importuoti daugiau elektros iš Šiaurės Europos
2013-03-15

Efektyvesnis elektros infrastruktūros naudojimas leis importuoti daugiau elektros iš Šiaurės Europos

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatoriai susitarė dėl vieningo Baltijos šalių elektros infrastruktūros panaudojimo, kurio svarbiausias prioritetas – vartotojų interesai.
 
Šiandien Vilniuje „Litgrid“ (Lietuva), „Augstsprieguma tikls“ (Latvija) ir „Elering“ (Estija) vadovai pasirašė susitarimą dėl elektros perdavimo pralaidumų panaudojimo elektros rinkai. Dokumente numatyta, kaip bus nustatyti ir paskirstyti elektros perdavimo pralaidumai prekybai elektra tarp Baltijos šalių ir su trečiosiomis šalimis. Susitarimas yra svarbus sėkmingam Baltijos šalių elektros rinkų sujungimui.
 
„Per pastaruosius devynis mėnesius aiškiai išaugo estiškos elektros importas į Lietuvą. Paskyrus  visus esamus pralaidumus prekybai Baltijos šalių rinkoje, galėsime importuoti daugiau estiškos ir suomiškos elektros. Žvelgiant į artimiausią perspektyvą, visos trys Baltijos šalys galės efektyviau išnaudoti elektros jungtis tarp Estijos ir Suomijos“, – sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Anksčiau kiekvienas elektros perdavimo sistemos operatorius savo pasienyje tarpsisteminius pralaidumus skaičiuodavo pagal atskirą metodiką. Pagal Baltijos šalių operatorių suderintą metodiką pralaidumus elektros rinkos dalyviams, kaip ir iki šiol, skirstys elektros biržos operatorius „Nord Pool Spot“.
 
Tarpsisteminiai pralaidumai – galimybė perduoti tam tikrą elektros energijos kiekį aukštos įtampos elektros perdavimo linijomis tarp dviejų šalių. Kuo didesnis pralaidumas, tuo daugiau elektros galima perduoti.
 
Į viršų