Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

D. Virbickas: Siekiame tvarių ilgalaikių rezultatų
2017-02-23

D. Virbickas: Siekiame tvarių ilgalaikių rezultatų

2016 metais augo „Litgrid“ grupės pajamos, sąnaudos ir veiklos pelnas. Tokius finansinius rezultatus lėmė pradėjusios veikti elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, išaugusios perdavimo paslaugų, naujų gamintojų prijungimo bei perkrovų pajamos. Teigiamos įtakos veiklos rezultatams turėjo ir augant šalies ekonomikai padidėjęs elektros energijos suvartojimas.
 
„Geri 2016-ųjų finansiniai rezultatai – tai kelių pastarųjų metų kryptingos veiklos pasiekimas. Įgyvendinti nauji jungčių projektai, investicijos į perdavimo tinklo ir elektros sistemos patikimumą, dėmesys įmonių veiklos efektyvumui – labai svarbūs pasiekimai, nors suprantame, kad to negana. Įmonei būtina užsitikrinti stabilią, ilgalaikę ir tvarią finansinę būklę, kuri bus ypatingai svarbi įgyvendinant ir finansuojant pagrindinius sinchronizacijos projektus“, - sakė Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
Pajamos ir išlaidos
 
Preliminariais neaudituotais duomenimis „Litgrid“ grupės pajamos 2016 metais buvo 168,1 mln. eurų, arba  68 proc. didesnės lyginant su 2015 metais. Didžiąją grupės pajamų dalį, 40 proc., sudarė pajamos už elektros energijos perdavimą. Jos, palyginti su 2015 m., išaugo 35 proc. iki 68 mln. eurų. Pajamų augimą labiausiai lėmė rekordiškai išaugęs vartotojams perduotos elektros energijos kiekis. 2016 m. Lietuvoje suvartotos elektros kiekis siekė 10,47 TWh (teravatvalandžių), 4,5 proc. didesnis nei ankstesniais metais ir didžiausias nuo 1992 m. 
 
Pradėjus eksploatuoti elektros jungtis „NordBalt“ ir „LitPol Link“, „Litgrid“ per 2016 m. gavo 11,4 mln. eurų perkrovų įplaukų. Perkrovų įplaukos atsiranda dėl nepakankamo elektros linijų pralaidumo formuojantis skirtingoms elektros rinkos kainoms Lietuvos, Švedijos, Lenkijos ir Latvijos elektros biržose. Šios įplaukos  gali būti naudojamos tik paskirstytojo jungčių pralaidumo užtikrinimui bei investicijoms į tinklą siekiant išlaikyti ar išplėsti tinklų pralaidumą, užtikrinti sistemos patikimumą.
 
Grupės sąnaudos per 2016 m. buvo 146,2 mln. eurų, beveik 50 proc. didesnės nei 2015-aisiais. Tam didžiausios įtakos turėjo naujų elektros jungčių eksploatacinės sąnaudos.
 
Veiklos pelningumas
 
2016 m. „Litgrid“ grupės veiklos pelnas (EBITDA) buvo 49,9 mln. eurų, 88 proc. daugiau nei prieš metus. EBITDA marža per metus padidėjo nuo 26,5 proc. iki 29,7 proc. Per šį laikotarpį Litgrid“ grupės neaudituotasis grynasis pelnas buvo 18,5 mln. eurų, palyginti su 1,4 mln. eurų 2015 m. Augo metiniai kapitalo ir turto grąžos rodikliai: jie atitinkamai padidėjo nuo 0,6 proc. ir 0,3 proc. iki 7,2 proc. ir 04 proc.
 
„2016-aisiais stipriai pasikeitus elektros srautams ir augant elektros vartojimui šalyje, didėja ,,Litgrid“  atsakomybė užtikrinant patikimą elektros perdavimą. „Litgrid“ grupės finansiniuose rezultatuose atsispindi ir sklandus perdavimo tinklo darbas bei efektyvesnis įmonės turto valdymas“, - sako D. Virbickas. 
 
Investicijos
 
„Litgrid“ investicijos 2016 metais siekė 36,7 mln. eurų, iš jų po 50 proc. skirta strateginių elektros energetikos projektų įgyvendinimui ir perdavimo tinklo rekonstrukcijai ir plėtrai.
Į viršų