Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-09-18

Transformatorių pastotėje Mažeikių rajone nutekėjo alyva, pasekmės šalinamos

2013 m. rugsėjo 17 d. Juodeikių transformatorių pastotėje (Mažeikių rajonas) sutrūkus transformatoriaus alyvos lygio indikatoriui išsiliejo apie pusę tonos alyvos. Iš alyvos surinkimo šulinių alyva buvo skubiai surinkta ir pašalinta, dalis alyvos pateko į aplinką.
 
Į įvykio vietą atskubėję specialistai operatyviai padengė gruntą sorbentais, neutralizuojančiais alyvą. Tokiu būdu užkirstas kelias tolesniam nutekėjusios alyvos plitimui – sustabdytas medžiagos pateikimas į gruntinius vandenis. Per artimiausias kelias dienas užterštas gruntas bus saugiai surinktas ir išvežtas sunaikinimui. Tiksli žala ir avarijos priežastys yra nustatinėjamos.
 
Juodeikių transformatorių pastotė yra aukštos įtampos elektros perdavimo tinklo objektas. Alyva užpildomas transformatoriaus konservatorius, tai – speciali talpa, kurios funkcija – kompensuoti alyvos tūrio pokyčius, atsirandančius dėl temperatūros pokyčių.
 
Visi elektros perdavimo tinklo objektai, įskaitant transformatorių pastotes, rekonstruojami atsižvelgiant į jų techninę būklę ir įmonės, kuri prižiūri šiuos objektus, finansines galimybes. Juodeikių pastotės rekonstrukcijos pradžia numatyta 2018 metais.
 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ priklausanti Juodeikių pastotė eksploatuojama nuo 1977 m., techninę priežiūrą vykdo UAB „Kauno energetikos remontas“. 
 
 
Į viršų