Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-07-18

Elektros pasiūlą rinkoje mažino planiniai vasaros remontai

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje birželio mėn. siekė 19 centų už kilovatvalandę – palyginti su praėjusių metų birželiu kaina faktiškai nepakito.
 
Importo galimybės į Lietuvą tiek iš Rytų, tiek iš Skandinavijos buvo vienodos, tačiau elektros srautus apribojo vasarą tradiciškai vykdomi elektrinių ir tarptautinių jungčių remontai. Vien iš Skandinavijos importuojamos elektros kiekiai smuko daugiau nei trečdaliu.
 
Tarp Suomijos ir Estijos elektros perdavimo galia sumažėjo jau birželio pradžioje dėl šias šalis jungiančios jūrinės jungties ir elektrinių Švedijoje remontų. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl didmeninės elektros kainos nežymiai ūgtelėjo tiek pačioje Estijoje, tiek Latvijoje ir Lietuvoje. Be to, iki praėjusio mėnesio vidurio intensyviai remontuota Karaliaučiaus termofikacinė elektrinė. Dėl remontų elektros stigo ir iš Rytų, o Latvijoje nusekusios upės hidroelektrinių gamybos apimtį kirto beveik per pusę.
 
Sumažėjusį elektros importą pirmąjį vasaros mėnesį keitė išaugusi vietinė gamyba. Birželį Lietuvos elektrinė pagamino devynis kartus daugiau elektros nei gegužę (45 proc. visos vietinės elektros), hidroenergijos gamybą palaikė Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė.
 
Bendras elektros suvartojimas Lietuvoje birželį smuko beveik 5 procentais. Tam įtaką turėjo sumažėjęs didžiųjų įmonių, prijungtų prie elektros perdavimo tinklo, energijos poreikis.
 
Lietuvos–Baltarusijos jungčių pralaidumas birželį vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 92 proc., Estijos ir Latvijos – 97 proc. Tuo pat metu elektros jungčių pralaidumas tarp Estijos ir Suomijos siekė 31 proc.
 
Daugiau informacijos apie birželio mėn. elektros rinką galima rasti elektros rinkos apžvalgoje, skelbiamoje „Litgrid“ interneto svetainėje.
 
Į viršų