Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-09-23

Elektros rinka rugpjūtį atlaikė ir netikėtus karščius, ir planinius remontus

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio mėnesį buvo 46,4 EUR/MWh. Lyginant su liepos mėnesiu elektra Lietuvos ir Latvijos biržose brango vidutiniškai 5 proc., o lyginant su praėjusių metu rugpjūčiu pigo daugiau nei 16 proc. Rugpjūtį Lietuvoje importuota 67 proc. suvartotos elektros.
 
Lietuvoje veikiančios elektrinės rugpjūtį pagamino 9 proc. mažiau elektros nei liepą.  Daugiausiai, 172 mln. kWh, arba 62 proc. Lietuvoje per rugpjūtį suvartotos elektros gamino Lietuvos elektrinė. Palyginti su liepos mėnesiu, ketvirtadaliu mažėjo elektros gamyba vėjo elektrinėse,  30 proc. mažiau gamino hidroelektrinės. Dėl sausų orų ir sumažėjusio vandens kiekio upėse 17 proc. mažiau elektros nei liepą gamino ir Latvijos hidroelektrinės. Trečią mėnesį iš eilės augo Latvijos šiluminių elektrinių gamyba. 
 
„Nord Pool Spot“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose rugpjūčio vidutinė elektros kaina, lyginant su liepa, išaugo ir pasiekė 13 EUR/MWh. Vis tik rugpjūčio vidutinė kaina, lyginant su 2014 metų rugpjūčiu, buvo žemesnė 59 proc. ir išlieka viena žemiausių „Nord Pool Spot“ istorijoje.
 
Vidutinė mėnesio elektros kaina Švedijos SE4 prekybos zonoje rugpjūtį buvo 16,7 EUR/MWh. Visoje Švedijoje žemos kainos laikėsi visą liepą ir iki pat rugpjūčio vidurio, kai planiniam remontui sustabdyta po reaktorių didžiausioje Švedijoje Ringhals ir Oskarshamn elektrinėse. 
 
Vidutinė mėnesio elektros kaina Suomijos prekybos zonoje rugpjūčio mėnesį augo 13 proc. iki 31 EUR/MWh, bet išliko penktadaliu mažesnė nei praėjusiais metais. Rugpjūčio 9 d. planiniam remontui sustabdžius Loviisa elektrinės bloką ir sumažėjus elektros pasiūlai 53 procentais augo elektros kainos rinkoje, ir kurį laiką elektra į Suomiją vėl buvo importuojama iš Rusijos. 
 
Estijos prekybos zonos rugpjūčio mėnesio vidutinė kaina kartojo suomiškų kainų kelią – rinkos kaina augo 12 proc. ir siekė 31 EUR/MWh. 
 
Vidutinė elektros kaina Lenkijos biržoje rugpjūtį auho 6 proc. iki 42 EUR/MWh. Nors elektros poreikis rugpjūtį praktiškai nekito, kainų kilimą lėmė nuo rugpjūčio 10 d. taikytos elektros vartojimo ribojimo priemonės. Maksimali valandos kaina biržoje rugpjūčio 11 dieną pasiekė 333 EUR/MWh, paros vidutinė kaina buvo 122 EUR/MWh. Vartojimo ribojimo buvo imtasi dėl karščių ir sausros smarkiai nusekus upėms ir sumažėjus rezervo apimtims, kurios tapo nebepakankamos sistemos saugumui užtikrinti. Baigiama statyti „LitPol Link“ elektros jungtis tokiose situacijose Lenkijai užtikrins elektros tiekimo patikimumą. 
 
Į viršų