Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

ES skiria lėšas Baltijos šalių sinchronizacijos projektui
2018-04-19

ES skiria lėšas Baltijos šalių sinchronizacijos projektui

 
2018 m. balandžio 18 d. neformalaus Energetikos tarybos susitikimo metu  Sofijoje (Bulgarija), pasirašyta sinchronizacijos projektui svarbios Dinaminio stabilumo studijos finansavimo sutartis.
 
Sutartį pasirašė Europos  Komisijos  INEA (Inovacijų ir tinklų programų vykdomoji įstaiga) agentūros ir Baltijos valstybių ir Lenkijos perdavimo sistemų operatorių atstovai. Sutartį „Litgrid“ vardu pasirašė gen. direktorius Daivis Virbickas.
 
Iškilmingoje pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Europos komisaras, atsakingas už Klimato politiką ir energetiką, Miguel Arias Cañete, EK Energetikos Generalinio direktorato vadovas Dominique Ristori, Lietuvos Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Estijos Energetikos generalinio direktoriaus pavaduotojas Ando Leppiman, Latvijos Energetikos valstybės sekretorius Ēriks Eglītis bei Lenkijos Energetikos viceministras Michał Kurtyka.
 
Europos komisaras, atsakingas už Klimato politiką ir energetiką, Migelis Arias Kanjete (Miguel Arias Cañete), sakė:
„Baltijos elektros tinklų sinchronizacija  su Kontinentinės Europos tinklais yra kertinis pernai metų lapkričio mėnesį patvirtintų trečiojo ES Bendro intereso projektų (PCI) paketo elementas ir ypatingai svarbus politinis prioritetas, siekiant Energetikos sąjungos. Dabartinė Europos komisija įsipareigojo pasiekti pažangos įgyvendinant strateginius energetikos infrastruktūros projektus ir galutinai išspręsdama Baltijos regiono energetinės izoliacijos klausimus. Tai ir yra Europos solidarumo energetikoje esmė“.
 
Dinaminio stabilumo studiją Baltijos valstybių („Litgrid“, AST ir „Elering“) ir Lenkijos (PSE) perdavimo tinklų operatorių užsakymu atlieka Gdansko universiteto mokslininkai. Studijos kaina – 250 tūkst. eurų. Studijos rezultatus ketinama pristatyti  birželio mėnesį. Europos infrastruktūros tinklų priemonė (EITP) (CEF – Connecting Europe Facility) dinaminio stabilumo studijai skiria 125 tūkst. eurų.
 
Europos infrastruktūros tinklų priemonė (EITP) (CEF – Connecting Europe Facility) finansuos sinchronizacijai reikalingos infrastruktūros projektus. Projektų finansavimą ir įgyvendinimą prižiūrės  Europos  Komisijos  INEA (Inovacijų ir tinklų programų vykdomoji įstaiga) agentūra.
 
Europos komisijos pranešimą galite rasti ČIA
 
Į viršų