Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-04-24

Praeitą savaitę - tolygios elektros energijos kainos visame regione

Balandžio 15 – 21 d. didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse augo 3% ir vidutiniškai siekė 46,2 Eur/MWh.
 
Elektros energijos kainos pokytis Baltijos šalyse buvo sąlygotas vidutiniškai 5% sumažėjusio elektros suvartojimo ir 9% sumažėjusios bendros elektros generacijos. Vėjo elektrinių generacija krito labiausiai – net 22%. Ketvirtą savaitę iš eilės augusios apyvartinių taršos leidimų kainos taip pat turėjo įtakos elektros kainai, kadangi net 72% elektros gamybos Baltijos šalyse sudaro šiluminių elektrinių generacija. Mažesnį kainos augimą lėmė padidėjęs importo srautas iš Skandinavijos šalių per „NordBalt“ jungtį, kur elektros kaina vidutiniškai krito 2%.
 
Baltijos šalių generacija užtikrino 59% bendrojo elektros energijos suvartojimo. Lietuvoje krito vėjo ir hidroelektrinių generacija, o šiluminių elektrinių generacija išliko tolygi. Vidutiniškai 7% sumažėjusi vietinė elektros energijos gamyba užtikrino 22% bendro šalies suvartojimo, kuris sumažėjo 2%. Savaitės gamybos pasiskirstymas Lietuvoje: 61% sudarė šiluminių elektrinių pagaminta energija, 26% vėjo elektrinių energija ir 13% - hidroelektrinių sugeneruota energija.
 
Lietuvoje praeitą savaitę 78% suvartotos elektros energijos buvo importuota, o bendras importo srautas sumažėjo 6%. Importo struktūrą sudarė: 55% elektros energijos iš trečiųjų šalių, 32% iš Švedijos ir 13% iš Latvijos.
 
Bendras elektros srautas iš Lietuvos 16-ą savaitę buvo 21% mažesnis. Eksporto srauto pasiskirstymas: 86% į Lenkiją, 11% į Latviją ir 3% į Švediją.
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 69%. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 68%, o Švedijos kryptimi – 2%.
 
***„Litgrid" savaitinėse apžvalgose analizuojami „Nord Pool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
Į viršų