Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ – galimybės verslui ir bendradarbiavimui
2017-06-19

„NordBalt“ – galimybės verslui ir bendradarbiavimui

2017 m. birželio 16 d. Lietuvos-Švedijos elektros jungties keitiklyje šalia Klaipėdos lankėsi energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. Svečiai turėjo progą įsitikinti „NordBalt“ jungties sudėtingumu ir reikšme visai Lietuvos elektros sistemai. 
Pernai vidutinei elektros kainai rinkoje sumažėjus 13 proc. Lietuvos elektros vartotojai sutaupė 66 mln. eurų. Skaičiuojama, kad bendra „NordBalt“ ir „LitPol Link“ nauda šalies verslui ir ekonomikai siekia 31 mln. eurų. Šių metų pirmąjį ketvirtį švediška elektra sudarė penktadalį visos importuotos elektros. Palyginti su 2016 m. pirmaisiais penkiais mėnesiais, vidutinė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje sumažėjo beveik 5 proc. iki 33,7 EUR/MWh. 
 
„Vis mažiau stebina faktas, kad dalį laiko Lietuvos ir ketvirtosios Švedijos prekybos zonos kainos sutampa. Vienodos kainos yra ne tik Baltijos ir Šiaurės šalių siekis, tai – regioninio bendradarbiavimo ir rinkų integracijos pavyzdys visai Europai“, – sakė  energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
 
Jungties planavimo, pasiruošimo ir statybos darbai truko rekordiškai trumpai – vos per penkerius metus nuo pirmųjų žingsnių buvo suderinti ir patvirtinti projekto specialieji sprendiniai, pagamintas 920 kilometrų ilgio jūrinis kabelis ir unikalūs elektros įrenginiai, įgyvendinti statybos darbai Lietuvoje ir Švedijoje.  
 
„Prie „NordBalt“ projekto sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo daugybė Klaipėdos krašto institucijų, savivaldybių specialistų. Kartu įveikėme dar nematytus teritorinio planavimo uždavinius, o darbus atlikome pasitelkdami aplinką tausojančias technologijas ir sprendinius“, – sakė D. Virbickas. 
 
Visuomenės lūkesčiai įpareigoja „Litgrid“ tausoti aplinką ir pabaigus statyti jungtį.  „NordBalt“ keitiklis stovi šalia Klaipėdos transformatorių pastotės ir tam tikrais laikotarpiais kartu veikiantys elektros įrenginiai skleidžia triukšmą, sukeliantį nepatogumus šalia esančios sodų bendrijos gyventojams. Planuojama, kad iki kitų metų vidurio keitiklio ir pastotės teritorijoje bus pastatyta speciali garsą sugerianti siena. 
 
 
„Stengiamės, kad mūsų kuriama infrastruktūra visapusiškai užtikrintų patogią kasdienybę tiek elektros vartotojams, tiek gyvenantiems šalia įrenginių. Didesnis nei įprasta triukšmas sklido ir pastarąsias dvi savaites, nes vykdant planinius „NordBalt“ priežiūros darbus tam tikras papildomas funkcijas atliko pastotės šuntiniai reaktoriai. Nuo kitos savaitės, kai „NordBalt“ grįš į darbą, šis triukšmas nuslops“, – pasakojo D. Virbickas. 
 
Klaipėda-Telšiai elektros oro perdavimo linija yra pagrindinis „NordBalt“ perduodamos elektros kelias Lietuvoje. Iki šių metų pabaigos tam tikruose linijos ruožuose prie Minijos ir miškingose vietose vykdoma paukščių stebėsena. Laidų matomumą paukščiams pagerina ir 1 100 prie žaibosaugos troso laidų pritvirtintų atšvaitų. 
 
Į viršų