Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-10-23

Elektros kaina Lietuvoje išliko stabili

Praėjusią savaitę, spalio 16 – 22 d., Lietuvoje vartojimas augo 3 proc. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina išliko stabili ir siekė 36,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros, 40 proc. – Švedijos, 35 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 25 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse sumažėjusią vėjo ir šiluminių elektrinių gamybą keitė išaugusi - 28 proc. hidroelektrinių gamyba ir bendra gamyba regione išliko nepakitusi. Lietuvoje hidroelektrinių gamyba didėjo 21 proc., tačiau dėl sumažėjusios vėjo ir šiluminių elektrinių gamybos bendra šalies gamyba smuko penktadaliu.  
Spalio 16 – 22 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 62 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 16 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 67 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 73 proc., o Lietuvos kryptimi - 4 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 81proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų