Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-09-09

Elektros rinka rudenį pasitiko mažėjančiomis kainomis

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 31-rugsėjo 6 d., palyginti su ankstesne savaite, krito 5 proc. ir pasiekė 42 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh). 2014 metais tuo pačiu laikotarpiu kainos elektros rinkoje buvo beveik penktadaliu didesnės. Praėjusią savaitę Lietuva importavo 68 proc. suvartotos elektros, 54 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusią dalį – iš trečiųjų šalių.
 
Pasibaigus atostogų sezonui, Lietuvoje 3 proc. augo elektros vartojimas. Nors vėjo gamyba krito penktadaliu, elektros pasiūla iš Šiaurės šalių augo ir sudarė galimybes mažėti kainoms Lietuvos prekybos zonoje.
 
Palyginti su ankstesne savaite, vidutinė kaina visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje išliko beveik nepakitusi ir siekė 16 EUR/MWh. Tuo tarpu beveik visoje Švedijoje elektros kainos augo daugiau nei ketvirtadaliu iki 25, o ketvirtojoje zonoje, su kuria Lietuva bus prijungta per „NordBalt“ jungtį, – iki 26,81 EUR/MWh. Tokius pokyčius Švedijoje lėmė auganti elektros paklausa ir mažėjanti vietos gamintojų pasiūla. Pirmąją rudens savaitę Švedijoje elektros kainas taip pat veikė vėjo elektrinių gamyba regione ir importo kiekiai iš Norvegijos.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų