Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2017-07-04

Elektros rinkoje kainas mažino regiono gamintojų konkurencija

Praėjusią savaitę, birželio 26-liepos 2 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 31,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, tai beveik 30 proc. mažiau. Stabilią vidutinę elektros kainą rinkoje lėmė gausi elektros pasiūla iš Šiaurės šalių.
 
Lietuvoje importuota beveik trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, 21 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 48 proc. – iš Švedijos, o 30 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę visos Lietuvos elektrinės pagamino 47 proc. daugiau elektros. Vėjo elektrinėse pagaminta 62 proc. daugiau elektros, hidroelektrinėse – ketvirtadaliu daugiau, o šiluminėse elektrinėse – 7 proc. daugiau. Estijoje elektros gamyba augo penktadaliu, smarkiai išaugo eksportas į Suomiją. Tik Latvijoje elektros gamyba sumažėjo, ten hidroelektrinės gamino 17 proc. mažiau elektros.
 
Liepos 2 d. rytą dėl sausumos kabelio gedimo atsijungė „NordBalt“ jungtis. Kaip skelbta „Nord Pool“ biržoje, gedimą pašalinti planuojama iki liepos 9 d. pabaigos. 
 
Birželio 26 – liepos 2 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 20 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 72 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 60 proc., o Lietuvos kryptimi - 2 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 84 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų