Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Derybose sutarta dėl tretinio galios rezervo paslaugos 2017 metams
2016-12-28

Derybose sutarta dėl tretinio galios rezervo paslaugos 2017 metams

Siekdamas sudaryti tretinio galios rezervo užtikrinimo 2017 metais paslaugų sutartis, „Litgrid“ pakvietė potencialius paslaugos tiekėjus dalyvauti tiesioginėse derybose ir susitarti dėl optimalios paslaugos kainos. Derybose, kurios vyko 2016 m. gruodžio 27 d., dalyvavo visi Lietuvoje veikiantys elektros gamintojai, atitinkantys techninius reikalavimus tretinio galios rezervo paslaugoms teikti: Kauno, Mažeikių, Panevėžio šiluminės elektrinės ir Lietuvos elektrinė. 
 
Derybose sutarta dėl tretinio galios rezervo paslaugos 2017 metams. Paslaugą už 32 mln. eurų per metus teiks Lietuvos elektrinė. 
 
„Akivaizdu, kad aukcionas paskatino gamintojus ieškoti efektyvumo. Derybos vyko konstruktyviai, dalyviai atvyko rimtai pasiruošę, kai kurie surado resursų sumažinti savo pasiūlymo kainas daugiau nei dvigubai, todėl pavyko pasiekti optimalų kainos ir paslaugos apimties santykį,“ – sakė Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
Tretinio galios rezervo paslauga naudojama tik avarijų ar kitų rimtesnių trikdžių atveju, jos dydis nustatomas atsižvelgiant į didžiausią sistemoje veikiantį elementą - galimą trikdį, kuris staiga atsijungęs sukeltų didžiausią energijos deficitą. 
 
„Nors paskutinį kartą tretinio rezervo paslauga buvo aktyvuota 2013 metais, turime būti pasiruošę ja pasinaudoti bet kuriuo metu. Patikimas elektros sistemos darbas ir užtikrintas elektros perdavimas vartotojams yra svarbiausia mūsų pareiga. Privalome užtikrinti stabilų sistemos darbą net ir susiklosčius nepalankioms sąlygoms. Tuo pačiu metu privalome laikytis ir kitų susitarimų su partneriais, rangovais bei finansinėmis institucijomis,“ – sakė D. Virbickas, pripažindamas, kad neviršyti kitiems metams Komisijos nustatytos tretinio rezervo kainos ribos buvo didelis iššūkis. 
 
2017 m. nustatytas 484 megavatų tretinio galios rezervo dydis, maksimali suma tretinio galios rezervo paslaugoms 2017 metais įsigyti - 32 mln. eurų. Šią kainą kiekvienais metais ateinančiam 12 mėnesių laikotarpiui nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. 
 
2016 m. gruodžio 13 d. įvykęs pirmasis tretinio galios rezervo aukcionas baigėsi be rezultatų. Vieno dalyvių pasiūlymas buvo atmestas dėl neatitikimo aukciono reikalavimams, kitų dalyvių suminis tretinio rezervo galios kiekis buvo mažesnis už būtiną rezervo kiekį. 
 
 
Į viršų