Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-12-19

Elektros energijos kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, gruodžio 11 – 17 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo ir sistemos kaina kilo 12 proc., tuo tarpu Lietuvos prekybos zonoje elektros kainos augo 9 proc. Vidutinė praėjusios savaitės didmeninė kaina Lietuvoje išliko aukščiausia Baltijos ir Šiaurės šalyse ir siekė 35,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 75 proc. suvartotos elektros energijos, 30 proc. – iš Švedijos, 35 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse suvartojimas augo 2 proc., tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse didėjo 9 proc. Labiausiai – 10 proc. gamyba išaugo Estijoje, o Latvijoje ir Lietuvoje didėjo atitinkamai 7 proc. ir 8 proc. Baltijos šalyse labiausiai augo šiluminių elektrinių gamyba – 12 proc., o vėjo ir hidroelektrinių generacija Baltijos šalyse augo atitinkamai 9 proc. ir 3 proc. Lietuvoje didėjo vėjo elektrinių ir hidroelektrinių gamyba atitinkamai 9 proc. ir 16 proc., tuo tarpu kitų pramonės įmonių elektros energijos gamyba sumažėjo 89 proc. ir sudarė tik 0,4 proc. visos vietinės elektros generacijos šalyje.  
Gruodžio 11 – 17 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 47 proc. Pažymėtina, jog Lietuvos – Latvijos tarpsisteminėse jungtyse yra ribojami pralaidumai, dėl gruodžio 13 – 18 d. numatyto 330 kV tarpsisteminės jungties Aizkrauklė-Panevėžys remonto darbų. Baltarusijos-Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 43 proc., o Lietuvos kryptimi - 15 proc. Praėjusią savaitę Lietuvos – Švedijos „NordBalt“ tarpsisteminėje jungtyje išduoti pralaidumai Lietuvos kryptimi buvo išnaudojami 52 proc., o Švedijos kryptimi – 2 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų