Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-12-30

Litgrid investuoja į elektros perdavimo tinklą

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu dėl aukštos įtampos elektros perdavimo linijos Klaipėda-Telšiai tiesimo. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skirs 22,7 mln. litų projekto įgyvendinimui, viso projekto vertė - 68,1 mln. litų.
 
"Ši 89 kilometrų elektros perdavimo linija yra pirmoji 330 kV aukštos įtampos elektros linija, tiesiama Lietuvoje per pastaruosius 17 metų. Džiaugiamės, kad iki metų pabaigos pasirašėme svarbią sutartį ir rangovas galės nedelsiant pradėti darbus“ -  teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Elektros perdavimo linija Klaipėda - Telšiai yra neatskiriama tarptautinės jungties „NordBalt“, kuri užtikrins Lietuvos ir š iaurės Europos valstybių elektros energetikos sistemų ir elektros rinkų integraciją, dalis. Elektros linijos statybos darbus planuojama baigti 2014 m., o 700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis „NordBalt“ bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.
 
900 MW galios elektros perdavimo linija Klaipėda-Telšiai iš esmės sustiprins elektros tiekimo patikimumą Vakarų Lietuvoje, ypač Klaipėdos, Telšių ir Plungės rajonų gyventojams.
 
Į viršų