Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ kviečia efektyviau skirstyti ir išnaudoti esamas pralaidumų galimybes
2013-10-22

„Litgrid“ kviečia efektyviau skirstyti ir išnaudoti esamas pralaidumų galimybes

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ siūlo tobulinti tarpsisteminių pralaidumų nustatymo metodiką, kurios tikslas – efektyvesnis pralaidumų nustatymas ir elektros srautų paskirstymas tarp Baltijos šalių ir trečiųjų šalių. 
 
Patobulinta metodika turėtų būti taikoma elektros perdavimo linijose, jungiančiose Baltijos šalių energetikos sistemas tarpusavyje ir su kaimyninėmis energetikos sistemomis. Pritaikius ją, būtų sukurtos konkurencingos sąlygos elektros patekimui į Lietuvą  tiek iš šiaurės, tiek iš rytinių elektros energetikos sistemų, nediskriminuojant nė vieno elektros rinkos dalyvio.
 
„Esant nepakankamiems konkurencingos vietinės elektros gamybos pajėgumams, elektros importo reikšmė labai svarbi. Mūsų siūlomos metodikos tikslas – iki pradės veikti naujosios jungtys, sudaryti galimybes patekti elektrai į Lietuvą iš tų šalių, su kuriomis šiuo metu turime elektros perdavimo pajėgumų“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Poreikis tobulinti pralaidumų nustatymo metodiką atsirado, kai vasarą ir rudens pradžioje, vykstant elektrinių ir tarptautinių perdavimo linijų remontams ir sumažėjus elektros pasiūlai regione, Lietuvoje ir Latvijoje išaugo didmeninės elektros kainos biržoje.
 
„Elektros perdavimo linijų pralaidumai yra labai svarbus, bet toli gražu ne lemiantis veiksnys, formuojantis elektros kainą biržoje. Elektros pasiūlą daug labiau lemia konkurencinga elektros gamyba ir nepriklausomų elektros tiekėjų importuotos elektros kaina. Kaip sistemos operatorius, atsakingas už patikimą elektros energijos perdavimą, matome, kad rinkos dalyviai ne visada išnaudoja nustatytus pralaidumus“, –  sako D. Virbickas.
 
Pasiūlymus dėl pralaidumų nustatymo ir paskirstymo metodikos pakeitimo „Litgrid“ išsiuntė Latvijos ir Estijos perdavimo sistemų operatoriams.
 
„Vieno tinklo pjūvio paskirstymo keitimas turi įtakos ir kitiems pjūviams, kuriais į Baltijos šalis patenka elektra, todėl prieš ką nors keičiant, turime susiderinti su kolegomis Latvijoje ir Estijoje, taip pat – su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija“, – sako D. Virbickas. 
 
Į viršų