Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-06-08

Elektros pasiūla regione išliko maža

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje birželio 1–7 siekė 46,38 euro už megavatvalandę (16 lito ct/kWh). Praėjusią savaitę kainos Lietuvos prekybos zonoje gana stipriai svyravo dėl šokinėjančios vėjo elektrinių gamybos.
 
Palyginti su ankstesne savaite kaina biržoje pakilo 15 procentų, tačiau praėjusiais metais atitinkamu laikotarpiu kaina buvo 44 proc. didesnė.
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 60 proc. šalyje suvartotos elektros. Beveik du trečdaliai elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse praėjusią savaitę išliko maža elektros pasiūla. Sumažėjus vandens lygiui upėse Latvijoje hidroleketrinių gamybos apimtis sumažėjo 16 proc. palyginti su praėjusia savaite. Nors abi „Estlink“ jungtys veikė pilnu pajėgumu ir eksportas iš Suomijos į Estiją augo, tarp Estijos ir Suomijos penktadienį susidarė 6 eurų, o šeštadienį beveik 10 eurų kainos skirtumas. Tomis dienomis sumažėjo gamybos apsukos skalūnus deginančioje Estijos šiluminėje elektrinėje, taip pat pūtė silpnesnis vėjas.  Elektros kaina Švedijos 4-ojoje prekybos zonoje išliko  17 proc. aukštesnė nei likusioje šalies dalyje.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas birželio 1 – 7 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 47 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 63 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų