Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-01-09

Atnaujintas vienas svarbiausių sostinės elektros mazgų

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ baigė Vilniaus Viršuliškių transformatorių pastotės rekonstrukciją. Į sostinės elektros tinklą įjungta visiškai nauja pastotė patikimą elektros tiekimą užtikrina Vilniaus Viršuliškių ir Karoliniškių seniūnijų gyventojams, taip pat – tokiems svarbiems elektros vartotojams kaip Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė, Lietuvos radijo ir TV centras, UAB „Vilniaus troleibusai“, AB „Vilniaus vandenys“.

Viršuliškių elektros mazgo rekonstrukcija atlikta ruošiantis jau kitais metais prijungti čia naują elektros perdavimo požeminį kabelį, klojamą greta statomo Vilniaus vakarinio aplinkkelio.

„Lyginant su kitais „Litgrid“ projektais tai gana nedidelis darbas, tačiau labai svarbus didelės dalies vilniečių gyvenimo kokybei ir buities patogumui, todėl džiaugiamės, kad suplanavome darbus ir atlikome rekonstrukciją per mažiau nei metus“, – sako Vidmantas Grušas, „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius.  

Atnaujinant dar 1970-aisiais pastatytą Viršuliškių pastotę investuota 2,2 mln. litų. Viršuliškių TP rekonstrukcija pradėta praėjusių metų pavasarį. Per mažiau nei metus visi pastotės įrenginiai pakeisti naujais. Rekonstrukcijos darbai, bendradarbiaujant su skirstomųjų tinklų operatoriumi, buvo suplanuoti ir vykdomi taip, kad aplinkinių rajonų gyventojai bei įstaigos nepatirtų elektros perdavimo sutrikimų.

Prieš tris-keturis dešimtmečius pastatytas Lietuvos elektros perdavimo tinklas sensta, todėl jį būtina nuolat atnaujinti. Kasmet pradedamos 4-5 pastočių rekonstrukcijos, tiek pat kiekvienais metais į perdavimo tinklą įjungiama visiškai renovuotų pastočių. Šiuo metu statoma ar atnaujinama daugiau kaip 40 įvairių elektros perdavimo tinklo objektų visoje Lietuvoje.

„Litgrid“ ne tik atsako už šalies elektros perdavimo tinklo plėtojimą bei atnaujinimą, bet ir įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija), taip pat atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
Į viršų