Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-09-12

Antroji rugsėjo savaitė elektros rinkoje staigmenų nepateikė

Praėjusią savaitę, rugsėjo 5-11 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 35,5 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh), 7 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę ir 15 proc. mažiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
 
Lietuvoje importuota 72 proc. suvartotos elektros, 27 proc. – iš Švedijos, 40 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o trečdalį – iš trečiųjų šalių. Lyginant su ankstesne savaite, Baltijos šalyse per pusę sumažėjo vėjo jėgainėse pagamintos elektros pasiūla. 
 
Šią savaitę Baltijos jūros valstybių regione didesnę pasiūlą užtikrins ir po planinių remontų startuojantys Forsmark (Švedijoje) ir Loviisos (Suomijoje) atominių jėgainių blokai. Rugsėjo 12-18 d. vykdomi pirmieji planiniai Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ priežiūros darbai. Be to, iki ketvirtadienio dėl 330 kV linijos remonto Estijos bus ribojamas ir Estijos-Suomijos elektros jungčių pralaidumas.
 
Rugsėjo 5-11 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc., Švedijos-Lietuvos – 87 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 8 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 83 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 12 proc., o Lietuvos kryptimi - 21 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų