Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-03-31

Vidutinė elektros kaina biržoje mažėjo

Trečią savaitę iš eilės vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Kovo 24–30 dienomis ji buvo 12,5 cento už kilovatvalandę. Nors šių metų potvynis ir nedidelis – vandens lygis hidroelektrinių rezervuaruose tėra vos šeštadalis didžiųjų potvynių lygio, vis tik padidėjusi vietinė hidroenergijos gamyba praėjusį penktadienį ir savaitgalį beveik suvienodino elektros kainas Lietuvos–Latvijos ir Estijos–Suomijos prekybos zonose.
 
Situacija gali keistis nuo balandžio vidurio. Dviem savaitėms planiniam remontui bus atjungtos dvi elektros perdavimo linijos Estijoje ir Latvijoje. Metiniam planiniam remontui nuo balandžio 14 dienos bus išjungtas ir vienas Karaliaučiaus šiluminės elektrinės 450 megavatų gamybos blokas. Dėl šios priežasties iki balandžio 25 d. Karaliaučiuje bus gaminama tik tiek elektros, kiek pakanka savo poreikiams tenkinti, todėl elektra į Lietuvą bus importuojama iš Skandinavijos, Estijos, Baltarusijos ir žemyninės Rusijos.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai kovo 24–30 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 84 proc., Lietuvos–Latvijos – 55 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 73 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 11 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų