Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-07-31

Sumažėjusi elektros pasiūla lemia didesnę kainą biržoje

Mažesnė elektros gamyba, vykdomi elektros perdavimo linijų remontai ir dėl to sumažėję tarpsisteminiai pralaidumai riboja pigesnės elektros pasiūlą biržoje. Šią savaitę vidutinė didmeninė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržoje siekia 22,6 centų už kilovatvalandę (ct/kWh). Vidutinė praėjusių metų liepos mėn. pabaigos elektros kaina biržoje buvo 16,7 ct/kWh.
 
Pagrindinė didmeninės rinkos elektros kainos augimo Lietuvoje priežastis – sumažėjusi elektros gamyba Latvijoje ir Kaliningrado regione. Be to, planiniam remontui atjungus elektros perdavimo linijas Rusijoje ir Latvijoje sumažėjo tarpsisteminis pralaidumas tarp Estijos ir Latvijos. Per šią jungtį į Baltijos šalis patenka estiška ir skandinaviška elektra, o taip pat dalis iš Rusijos ir Baltarusijos tiekiamos elektros.
 
Esant nepakankamiems pralaidumams tarp Estijos ir Latvijos, ribojamas elektros importas į Latviją ir Lietuvą bei didėja brangesnės vietinės elektros energijos gamybos poreikis, kuris lemia didesnes elektros energijos kainas didmeninėje elektros rinkoje. Šiuo metu dirba du 300 megavatų (MW) instaliuotos galios blokai Elektrėnuose, vakare planuojama nuolatiniam darbui įjungti Rygos antrąjį šiluminės elektrinės bloką Latvijoje. Aukštos kainos biržoje šiomis dienomis atspindi konkurencingos generacijos Baltijos regione ir papildomų elektros perdavimo pralaidumų tarp Estijos ir Latvijos trūkumą.
 
Kainų augimui biržoje nežymią įtaką daro ir mažesnis vėjo jėgainių išnaudojimas dėl pastarosiomis dienomis silpnesnio nei įprastai vėjo.
 
Į viršų