Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-11-15

Nuo pirmadienio sumažės elektros importo galimybės

Dėl aukštos įtampos elektros perdavimo linijų Baltarusijoje ir Estijoje planuojamo atjungimo lapkričio 18–24 dienomis sumažės elektros importo į Lietuvą galimybės. Tris dienas bus atjungta elektros jungtis Tsirgulina–Valmiera (Estijoje), penkias dienas – Baltarusijos ir Rusijos jungtis Beloruskaja–Smolensko AE. Dėl šios priežasties jungčių pralaidumai elektrai patekti į Lietuvą sumažės beveik 80 proc. Tai iš anksto planuoti perdavimo linijų remontai, numatoma, kad linijos turėtų būti vėl įjungtos eksploatacijai nuo lapkričio 25 d.
 
„Smarkiai sumažėjus techninėms galimybėms importuoti elektrą, sumažės jos pasiūla biržoje, ypač dienos piko valandomis, todėl daugiau elektros turės būti gaminama Lietuvoje ir Latvijoje esančiose elektrinėse“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Elektros pasiūlą biržoje lemia elektros gamyba regione, jungčių pralaidumai ir biržoje parduodamos elektros kaina.
 
Fiziniai elektros perdavimo pralaidumai priklauso nuo kelių veiksnių: aukštos įtampos elektros perdavimo linijų, veikiančių tame pačiame elektros perdavimo žiede (Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos, sutrumpinus – BRELL) galios ir jų prieinamumo, t.y., ar visomis galima naudotis, ar kažkurios iš jų yra remontuojamos; elektros gamybos apimčių ir jų pokyčių visoje BRELL žiedo teritorijoje; elektros suvartojimo ir jo pokyčių visoje BRELL žiedo teritorijoje.
 
Į viršų