Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“ veiks tyliau
2016-06-17

Elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“ veiks tyliau

Elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ nuolatinės srovės keitiklių stotis veiks tyliau. Birželio  18-21 dienomis šioje Alytaus rajone, Butrimiškėse esančioje stotyje bus diegiamos priemonės, mažinančios triukšmą ir jo keliamus nepatogumus netoliese įsikūrusiems gyventojams. Darbų metu jungtis neveiks.
 
„Pradėjus veikti „LitPol Link“ galime įvertinti tiek jos teikiamas naudas, tiek ir tam tikrus visiems panašiems technologiniams projektams būdingus trūkumus, pavyzdžiui, įrenginių skleidžiamą garsą. Todėl diegiame priemones, užtikrinsiančias, kad šios didelės infrastruktūros kaimynystė būtų kuo mažiau juntama aplink gyvenantiems žmonėms“, - sako jungtį valdančios bendrovės „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Triukšmas bus mažinamas užpildant garsą sulaikančiu smėliu specialias tuščiavidures angas transformatoriuose. Transformatoriai - vieni svarbiausių „LitPol Link“ nuolatinės srovės keitiklių stoties įrenginių. Dydžiu dviem futbolo stadionams prilygstančioje stotyje iš viso sumontuoti aštuoni transformatoriai, iš kurių šeši veikiantys, o du - rezerviniai.
 
„LitPol Link“ pradėjus veikti išmatuotas jungties įrenginių skleidžiamo triukšmo lygis. Specialistai nustatė, kad jis priartėja prie higienos normose įtvirtintos 45 decibelų leistinos triukšmo ribos, o kai kuriais atvejais ją nežymiai viršija.
 
„Dar projektuodami elektros jungtį numatėme triukšmą mažinančių priemonių įrengimą. Būtent todėl pasaulinės technologijų bendrovės ABB gamintuose transformatoriuose buvo paliktos specialios angos smėliui. Tačiau tik jungčiai pradėjus veikti galėjome išmatuoti, kokį garsą skleidžia transformatoriai ir kiti jungties įrenginiai bei įvertinti, ar priemonės, kurias numatėme, yra pakankamos. Atlikus užpylimo smėliu darbus triukšmo lygis Butrimiškėse bus matuojamas iš naujo. Jei prireiktų, diegsime papildomas priemones“, - sako K. Sankovski.
 
Nuolatinės srovės keitiklių stotis yra svarbiausia ir sudėtingiausia „LitPol Link“ jungties dalis. Keisdama srovę iš kintamos į nuolatinę ir vėl į kintamą, ši stotis užtikrina elektros energijos perdavimą tarp skirtingų Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų.
 
Į viršų