Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-11-02

Elektros rinkoje kainas mažino auganti pasiūla iš Latvijos

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje spalio 26 – lapkričio  1 d. buvo 44 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusia savaite, kaina mažėjo 14 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kaina buvo penktadaliu žemesnė.
 
Lietuva importavo 82 proc. suvartotos elektros. 73 proc. elektros Lietuvą pasiekė iš Šiaurės šalių, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Lietuvoje daugiausiai gamino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir Vilniaus šiluminė elektrinė. Trūkstamą vietinę gamybą kompensavo trečdaliu išaugusios elektrinių apsukos Latvijoje. Rygos šiluminės elektrinės pagamino 86 GWh elektros, t.y. trečdaliu daugiau nei ankstesnę savaitę, o hidroelektrinėse gamyba ūgtelėjo nuo 1 GWh iki 8 GWh. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina kilo iki 26,6 EUR/MWh. Lapkričio 2-3 d. remontuojama 350 MW galios jungtis tarp Estijos ir Suomijos „Estlink 2“.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas spalio 26 – lapkričio 1 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 66  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 23 proc. 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų