Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-07-04

„Litgrid“ AB tapo kilmės garantijas išduodančių įstaigų bendradarbiavimo asociacijos nare (Association of Issuing Bodies, AIB)

 
„Litgrid“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą ir tapo kilmės garantijas išduodančių įstaigų bendradarbiavimo asociacijos (Association of Issuing Bodies, AIB) nare. Šiuo susitarimu Lietuvai suteikiamas kilmės garantijų importavimo iš kitų AIB šalių narių, naudojantis AIB centrine elektronine kilmės garantijų sistema (AIB HUB), statusas.
 
Kilmės garantija išduodama, siekiant įrodyti galutiniams vartotojams, kokią energijos tiekėjo tiekiamos energijos dalį ar kokį kiekį sudaro atsinaujinančių išteklių energija, elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių ir tiekiama į elektros tinklus, ir šilumos energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių ir tiekiama į aprūpinimo šiluma sistemą.
 
Nuo šiol rinkos dalyviai, siekiantys importuoti kilmės garantijas, galės savarankiškai, beveik be „Litgrid“ įsikišimo perleisti kilmės garantijas sistemoje tiekėjui Lietuvoje, o tiekėjas savo ruožtu atšaukti (panaudoti) galutinio vartotojo naudai. AIB HUB sistemoje kilmės garantijų perleidimo ir panaudojimo procesas yra standartizuotas, o kilmės garantijos labiau apsaugotos nuo dubliavimo bei klastojimo.
 
„Litgrid“ tapus AIB nare ir prisijungus prie AIB HUB sistemos Lietuva tampa vis labiau pajėgi įgyvendinti AEI direktyvą dėl laisvo kilmės garantijų judėjimo valstybėje, kitas svarbus žingsnis – laisvas lietuviškų kilmės garantijų judėjimas tarp Europos sąjungos bei Europos ekonominės erdvės valstybių. Kol kas lietuviškų kilmės garantijų laisvas judėjimas galimas tik šalies viduje.
 
Į viršų