Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-05-09

Vietos gamintojų elektrą išstumia pigesnė energija iš Šiaurės šalių

Praėjusią savaitę, gegužės 2-8 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje mažėjo ketvirtadaliu iki 27,4 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 22 proc. mažesnė. Savaitgalį Baltijos šalyse, Švedijoje ir Suomijoje formavosi vienoda kaina.
 
Lietuva importavo 87 proc. suvartotos elektros. Praėjusią savaitę elektros importas iš Švedijos sudarė 46 proc. visos importuotos elektros, importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos – 41 proc., importas iš trečiųjų šalių – 13 proc. 
 
Lyginat su ankstesne savaite, beveik perpus smuko Baltijos šalių šiluminių elektrinių gamyba. Didžiausią įtaką tam turėjo visą savaitę dirbusi „NordBalt“ jungtis – elektros importas iš Švedijos augo keturis kartus. Be to, didėjo elektros importas iš Suomijos, nes šylant orams vidutiniškai 5 proc. mažėjo elektros vartojimas. 
 
Gegužės 2-8 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 63 proc., Lietuvos-Švedijos – 100 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 43 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 72 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 90 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų