Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2011-03-28

Patvirtintas LitPol Link jungties finansinis operacinis modelis

Litgrid-ir PSE Operatorių, Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatoriai, suderino ir patvirtino tarptautinės elektros jungtiesLitPol Link-finansinį operacinį modelį. Dokumente aprašyti tarptautinės elektros jungties, sujungsiančios Lietuvos ir Lenkijos elektros energetikos sistemas, projektavimo, statybos, darbų finansavimo, jungties įjungimo į abiejų valstybių energetikos sistemas ir faktinio jungties valdymo etapai.
 
Patvirtintu LitPol Link-finansiniu operaciniu modeliu Lietuvos ir Lenkijos perdavimo sistemų operatoriai remsis planuodami ir vykdydami jungties statybos darbus.

LitPol Link pirmoji Lietuvos ir Lenkijos elektros energetikos sistemas sujungsianti jungtis, 500 MW galia ji pradės veikti 2015 metų gruodį, o 1000 MW galia 2020 metais. LitPol Link-sujungs Baltijos šalių ir Vakarų Europos energetikos sistemas ir prisidės vystant bendrą elektros rinką.
 
Į viršų