Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-06-27

Baltijos šalių PSO skelbia pirmąsias viešąsias konsultacijas dėl bendros balansavimo rinkos

Birželio 27 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Elering“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Litgrid“ viešosioms konsultacijoms teikia pirmąjį dokumentų rinkinį dėl Baltijos šalių balansavimo energijos rinkos. Baltijos šalių rinkos dalyviai ir kitos suinteresuotos šalys kviečiami teikti pastabas iki rugpjūčio vidurio. Viešosios konsultacijos paskelbtos dviem bendros Baltijos šalių balansavimo rinkos sudedamosioms dalims – harmonizuotam nebalanso apskaitos ir kainodaros modeliui, kuriuo bus suvienodinami rinkos dalyvių nebalanso apskaitos ir kainodaros nustatymo principai visose trijose valstybėse, ir standartiniam produktui, skirto balansavimo energijos mainams. 
 
Elektros sistemos balansavimas yra procesas, kurio metu realiu lauku užtikrinamas balansas tarp elektros suvartojimo ir gamybos. Baltijos šalių balansavimo energijos rinkos tikslas yra sudaryti sąlygas didesnei konkurencijai tarp rinkos dalyvių ir užtikrinti lygias teises bet kurioje šalyje veikiantiems balansavimo tiekėjams. Vienodos taisyklės taip pat pagerins reguliacinės aplinkos efektyvumą, o ilguoju laikotarpiu sumažins balansavimo kaštus ir padidins vartotojų gerovę. 
 
Viešosios konsultacijos truks iki 2016 m. rugpjūčio 15 dienos. Tuomet Baltijos šalių PSO peržiūrės ir įvertins pateiktas pastabas ir pasiūlymus. Jie taip pat tarnaus kaip pagrindas toliau kuriant balansavimo rinkos taisykles. 
 
Baltijos šalių balansavimo energijos rinka, atitinkanti Europos Sąjungoje įsigaliosiančias balansavimo energijos gaires, pradės veikti 2018 m. sausio 1 dieną. Bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos balansavimo rinka yra kuriama keliais etapais. Pirmasis žingsnis buvo žengtas pernai, kai visos trys šalys balansavimo energijos kaštus pradėjo optimizuoti susumuodamos visų trijų energetikos sistemų nebalanso apimtis. Baltijos energijos rinkos jungčių planas ateityje numato Baltijos ir Šiaurės šalių rinkų integraciją. 
 
Su viešajai konsultacijai pateiktais dokumentais galima susipažinti čia.
 
 
Į viršų