Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Smuktelėjusi hidroelektrinių gamyba mažino elektros pasiūlą
2014-12-10

Smuktelėjusi hidroelektrinių gamyba mažino elektros pasiūlą

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gruodžio 1 –7 dienomis buvo 19,2 cento už kilovatvalandę. Vidutiniškai 23 proc. praėjusią savaitę Lietuvoje suvartotos elektros pagaminta šalyje, 77 proc. buvo importuota. Maždaug 41 proc. importo struktūroje sudarė elektra iš šiaurės, 59 proc. buvo importuojama iš rytų krypties.
 
Visą pirmąją gruodžio savaitę vidutinės elektros kainos Lietuvoje ir kaimyninėse „Nord Pool Spot“ prekybos zonose laikėsi gana stabili ir kiek aukštesnė nei įprasta žiemos pradžiai. Pagrindinė to priežastis – mažesnė latviškos hidroenergijos pasiūla rinkoje, kurį nulėmė labai mažas vandens lygis Daugavos upės baseine Latvijoje. Daugiametis statistinis vandens lygis Daugavoje žiemos mėnesiais atitinka 400 kubinių metrų per sekundę (vasaros - 800-1000 kubinių metrų per sekundę), o praėjusios savaitės vandens lygis siekė vos 120 kubinių metrų per sekundę lygį.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai zonoje gruodžio 1 –7 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 48 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 100 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 54 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų