Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros jungties su Lenkija darbai tęsiami oro linijos trasoje
2015-06-25

Elektros jungties su Lenkija darbai tęsiami oro linijos trasoje

Elektros jungties su Lenkija darbai grįžta ir į oro linijos Alytus-Lenkijos siena trasą. Čia bus iš naujo suprojektuoti ir pakeisti trisdešimties atramų pamatai. Intensyviausi jungties darbai nuo pavasario vyko kitose jungties dalyse - srovės keitiklių stotyje ir skirstykloje netoli Alytaus, kur buvo montuojama įranga.
 
Darbai pradedami šią savaitę, nukeliant jau pastatytas kampines atramas ir išardant jų pamatus. Komisija, sudaryta iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos, Valstybinės energetikos inspekcijos, Priešgaisrinės saugos tarnybos, kitų įstaigų, projekto vystytojo ir rangovo atstovų nagrinėja balandžio 1 d. statybvietėje įvykusios avarijos priežastis. Išsami nepriklausomų ekspertų grupės analizė parodė, kad kampinių atramų pamatai buvo suprojektuoti netinkamai. Nuspręsta pamatus perprojektuoti ir pakeisti naujais. Komisija leido vykdyti atramų antžeminės dalies nukėlimo nuo pamatų darbus.
 
„Kelias savaites trukusi elektros linijos Alytus-Lenkijos siena atramų ir pamatų projekto ekspertizė buvo atliekama siekiant užtikrinti liniją statančių specialistų saugumą ir darbų kokybę. Atrasti trūkumai liudija projektavimo metu rangovų padarytas klaidas, kurių nepastebėjo ir projektų ekspertizę atlikusi įmonė. Infrastruktūros projektuose, kurių paskirtis - tarnauti dešimtmečiais, tokie trūkumai neleistini. Dabar pirmiausiai privalome ištaisyti klaidas, iš naujo suprojektuoti ir sumontuoti pamatus ir tęsti jungties statybos darbus“, - sako Karolis Sankovski, „Litgrid“ Valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
Kampinės atramos - tai elektros linijos laidus laikančios metalinės konstrukcijos, statomos elektros perdavimo linijos posūkių vietose. Iš viso 51 kilometrą per Lietuvą nusitęsiančioje būsimosios jungties su Lenkija trasoje yra 150 elektros linijų atramų, iš jų 30 - kampinės.
 
Šią savaitę penkiolikos kampinių atramų antžeminės dalys bus nukeliamos nuo pamatų, o pamatai pradėti ardyti. Atlikus geologinius tyrimus ir suprojektavus naujus pamatus, šie bus sumontuoti iš naujo. Likusios penkiolika atramų dar nebuvo iškeltos ant pamatų. 
 
Planuojama, kad visi darbai 400 kV oro linijos Alytus-Lenkijos siena trasoje bus baigti spalio pabaigoje. Būtent tuo metu turėtų prasidėti elektros jungties bandymo darbai.
 
„LitPol Link“ elektros jungtį sudarys trys dalys – transformatorių pastotės ties Elku Lenkijoje ir prie Alytaus, srovės keitiklių stotis prie Alytaus pastotės ir aukštos įtampos dvigrandė elektros perdavimo linija. Tiek skirstykloje, tiek srovės keitiklių stotyje prie Alytaus jau vyksta baigiamieji darbai ir ruošiamasi įrangos bandymams.
 
Į viršų