Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-04-12

Elektros rinkoje vyrauja stabilios kainos

Praėjusią savaitę, balandžio 4 – 10 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko stabili, 30 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 11 proc. mažesnė. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 83 proc. suvartotos elektros. Elektros importas iš Švedijos sudarė daugiau nei pusę visos importuotos elektros, importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos – 24 proc., importas iš trečiųjų šalių – 23 procentus. 
 
Lietuvoje trečdaliu smukusi vėjo elektrinių gamyba 6 proc. padidino importuojamos elektros poreikį. Be to, baigiantis šildymo sezonui mažėjo elektros gamyba šiluminėse ir didžiųjų įmonių elektrinėse. Balandžio 3-22 dienomis planiniam remontui sustabdytas vienas iš Kruonio hidroakumuliacinės elektrinių agregatų. Iš viso Lietuvos elektrinės pagamino 26 proc. mažiau elektros nei ankstesnę savaitę.
Ateinantį penktadienį planuojama užbaigti Suomijos ir Estijos jungties „Estlink 2” planinį remontą, tada Baltijos šalių elektros importo galimybės iš Šiaurės šalių padidės daugiau nei pusantro karto. Praėjusią savaitę esamas Estijos-Suomijos pralaidumas buvo išnaudojamas 85 proc., o Suomijos prekybos zonoje vidutinė kaina buvo 5,3 EUR/MWh mažesnė nei Baltijos šalyse. 
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina kilo 7 proc. iki  22 EUR/MWh. Daugiausiai įtakos kainų svyravimui turėjo nurimęs vėjas ir visame regione smarkiai sumenkusi elektros gamyba vėjo elektrinėse.
 
Balandžio 4 – 10 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 36 proc., Lietuvos Švedijos – 94 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 7 proc., Lietuvos-Lenkijos – 4 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 46 proc. Elektros srautui iš Lietuvos jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 79 proc., o Lietuvos-Latvijos – 6 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų