Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-03-21

Latvių ir estų elektros gamintojai pasinaudojo „NordBalt“ atsijungimu

Praėjusią savaitę, kovo 14-20 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kaina sumažėjo 2 proc. iki 28,4 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo mažesnė 14 proc.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 81 proc. suvartotos elektros. 76 proc. elektros į Lietuvą importuota iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse augo elektros gamyba iš atsinaujinančių išteklių. Lietuvos ir Estijos vėjo elektrinėse buvo pagaminta beveik 2,5 karto daugiau elektros, o Latvijos hidroelektrinėse – pusantro karto. Dėl to importas iš Baltarusijos mažėjo 70 proc., o gamyba šiluminėse elektrinėse – 8 proc. 
 
Praėjusį penktadienį, kovo 18 d., vakare atsijungė Lietuvos ir Švedijos elektros jungtis „NordBalt“. Nustatyta, kad gedimas įvyko Švedijos teritorijoje. „NordBalt“ jungties remonto trukmė paaiškės nustačius tikslią gedimo vietą. 
 
Atsijungus „NordBalt“, šiandien lyginant su penktadieniu Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina augo 41 proc. iki 41 EUR/MWh. Sumažėjus elektros pasiūlai iš Šiaurės šalių gamybą beveik dvigubai padidino Estijos elektrinė, o Latvijoje šiandien įjungtos abi Rygos šiluminės elektrinės.  
 
Be to, rytoj planiniam dienos remontui bus atjungta Lietuvos ir Lenkijos jungtis „LitPol Link“. 
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina smuko dešimtadaliu iki 21,7 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 14-20 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 67 proc., Lietuvos–Latvijos – 44 proc., Lietuvos-Švedijos – 75 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 6 proc., Lietuvos-Lenkijos – 82 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų