Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Šiemet Lietuvoje ir Latvijoje pradės veikti „Nord Pool Spot“ dienos eigos elektros rinka
2013-06-11

Šiemet Lietuvoje ir Latvijoje pradės veikti „Nord Pool Spot“ dienos eigos elektros rinka

 2013 m. pabaigoje Lietuvoje ir Latvijoje pradės veikti elektros biržos „Nord Pool Spot“ dienos eigos rinka „Elbas“. Tai galutinai suformuos Baltijos šalių elektros rinką, o jos dalyviai galės prekiauti ne tik tarp Baltijos šalių, bet ir su Šiaurės šalių, Beniliukso ir Vokietijos rinkos dalyviais – šiose šalyse jau veikia „Nord Pool Spot“ dienos eigos elektros rinka, be to visas valstybes jungia tarpsisteminės jungtys. Išvystyta dienos eigos elektros rinka padės įgyvendinti strateginį Baltijos valstybių ir elektros biržos „Nord Pool Spot“ tikslą – sukurti vieningą Baltijos elektros rinką, integruotą į Šiaurės šalių regioną.
 Šiuo metu „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje prekiaujama elektra „diena prieš“ principu, kiekvienai ateinančios dienos valandai. Prekyba „Elbas“ rinkos dalyviams leis lanksčiau koreguoti prekybos biržoje rezultatus – joje įvairių Europos šalių elektros rinkų dalyviai gali prekiauti elektra likus ne dienai, bet valandai iki jos tiekimo.
 „Prekyba elektra, vykstanti likus valandai iki jos realaus suvartojimo užtikrins geresnį elektros energetikos sistemos subalansavimą, leis optimizuoti gamintojų ir tiekėjų planuojamą prekybą elektra. Dienos eigos rinka svarbi Baltijos regione didėjant vėjo elektros gamybai ir prekybos apimtims rinkoje – prieš valandą vėjo elektros gamybos ir suvartojimo prognozė yra tikslesnė, todėl prekybininkai gali atitinkamai koreguoti savo veiksmus“, – sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus, atsakingo už rinkos vystymą, generalinis direktorius Virgilijus Poderys.    
 Kalbėdamas apie būsimą „Elbas“ veiklą Lietuvoje ir Latvijoje, „Nord Pool Spot“ vadovas Mikaelis Lundinas sako: „Nord Pool Spot“ džiaugiasi, kad dienos eigos rinka pradės veikti Lietuvoje ir Latvijoje. „Elbas“ leis sukurti tvirtą bei patikimą dienos eigos sistemą, kuri užtikrins veiksmingą dienos eigos rinkos veiklą ir sudarys palankias sąlygas konkuruoti prekiaujant elektra Baltijos šalyse“.
 „Elbas“ dienos eigos rinka buvo įkurta 1999 m. ir per 14 veikimo metų buvo nuolat vystoma, kad patenkintų visos Europos elektros rinkų poreikius. 
Į viršų